«Читати на рівних»

11 Грудня 2013 Друкувати цю новину

ЧитатиВ Україні понад 100 тисяч дітей із вкрай слабким зором, серед яких понад 1 тисяча - незрячі діти. Для них одним із найважливіших засобів отримання інформації служать тактильні книги шрифтом Брайля, яких у нашій країні катастрофічно не вистачає. Навіть спеціалізовані школи для незрячих дітей забезпечені такою літературою на 15%, від необхідного обсягу. При цьому, у зв'язку з великим прагеннням до розвитку, потреба слабозорих і тотально незрячих людей в книгах в 5 разів перевищує аналогічну потребу звичайних українців. За даними Центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім.М.Островського, зрячий українець у середньому освоює 12 книжок на рік, а читач спеціалізованої бібліотеки для сліпих - 50!

На Луганщині Всеукраїнським громадським об'єднанням «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України (НАІУ)» спільно з Луганським обласним відділенням Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю підтримано Всеукраїнську благодійну акцію «Читати на рівних», основна мета якої зробити важливий внесок в розвиток та освіту дітей з обмеженими фізичними можливостями зору.

З метою підтримки акції, залучення партнерських організацій до обговорення можливостей культурного розвитку та формування особистого світогляду у дітей з інвалідністю, 4 грудня в інформаційно - ресурсному центрі «Джерело» Луганської обласної наукової бібліотеки імені М.Горького відбулось засідання круглого столу.

Активну участь у роботі круглого столу прийняли директор Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Р.В.Козенко, голова Луганської обласної молодіжної громадської організації «асоціація молодих осіб з інвалідністю-Схід» Т.В.Баранцова, керівники обласного палацу культури та обласного академічного українського музично-драматичного театру, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та національного аграрного університету, Луганського обласного центру медико-соціальної експертизи та учбово-виховного комплексу «Нове покоління», студенти вищих навчальних закладів області.

Директор обласного відділення Фонду Р.В.Козенко розповів про можливості Фонду надати фінансову допомогу бібліотекам, клубам, які засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю для придбання спеціального обладнання, адаптованого для осіб з інвалідністю по зору та науково-інформаційним центрам, спеціальним школам, вищим навчальним закладам, в яких навчається молодь з вадами здоров'я, для придбання тематичної та спеціальної літератури, аудіозаписів.

В підтримку Всеукраїнської благодійної акції «Читати на рівних» працівниками Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю перераховано 100 грн.

Захід було висвітлено місцевими телерадіокомпаніями.

Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук