Через конфлікт протезних заводів потерпають інваліди

1 Жовтня 2014
Друкувати цю новину

протезування військовослужбовцівКонфлікт, через який страждають інваліди. Хмельницький державний протезно-ортопедичний завод вперто не хоче реформуватися у філію такого ж підприємства Вінниці.

Колектив та громадські організації міста блокують доступ на завод комісії з реорганізації. Люди кажуть, після перетворення заводу на філію він зникне.

У Міністерстві соціальної політики, яке нині проводить реорганізацію галузі, запевняють, що на ситуації спекулюють і звільнятимуть тільки керівництво підприємства.

А сама реорганізація здійснюється одночасно із ліквідацією підприємства “Укрпротез”, а отже у бюджеті з’являться кошти на протезування поранених в АТО. 

Тут бояться, що будь-якої миті приїдуть чиновники зі столиці і ліквідують їхній завод. Адже Міністерство соціальної політики з 1 вересня його реорганізувало, перетворивши  на  філію протезного заводу  Вінниці.

При цьому, людям ніхто нічого не розтлумачив, от і бояться цілковитого  закриття.

«Скільки людей буде працювати в філіалі ми не знаємо, структурної схеми досі нам не надали, але знаючи досвід роботи інших філій ми знаємо, що у філіях залишається працювати близько 30 осіб», – каже заступник директора Хмельницького державного протезно-ортопедичного підприємства Оксана Борисова.

Нині на протезному підприємстві 115 працівників. Окрім цеху виготовлення протезів, тут і  центр для реабілітації людей з ампутацією та порушеннями опорно-рухового апарату.  

Їдуть до тутешніх лікарів зі всієї України. Одночасно приймають 12 хворих, половина з яких діти.

Чому потрібно закривати таке підприємство – його робітники і  клієнти  не розуміють.

У Міністерстві соцполітики ФАКТИ запевнили –  нікого з фахівців не звільнятимуть. Без роботи залишаться лише чиновники.

Бо через війну на Сході України потреба у протезах значно зросла. І зекономити можна саме на керівниках підприємств – вважають у Кабміні. Про це хмельничан попередили.

«Коштів більше в бюджеті не буде, а нам, щоб протезування забезпечити для АТО, які зараз потребують, потрібно знайти ці кошти, просто було штучно створено підприємство, як «Укрпротез», яке збирало по 10% прибутку від цих протезних заводів, а потім самі собі їх використовували», – каже  міністр соціальної політики України Людмила Денісова. Кілька днів тому колектив протезного заводу та громадські активісти не допустили на підприємство комісію з реорганізації.  

Нині на заводі заблоковано фінансування. Поки тут точаться суперечки, пацієнти залишаються без послуг.

83-річний Павло Гутік, здолавши півсотні кілометрів, знову не отримав необхідних деталей до протеза.

«Приїхав і зараз не дають, кажуть, закрили, і нема права видавати чохли. Ну, як так, в мене порвалися чохли, я за 50 кілометрів їхав сюди, і должен ще раз їхати?», – обурюється інвалід Павло Гутік.

“ФАКТИ”, ICTV

  Категорія: