Батьки – учасники перетворень на національному рівні

Батьки – учасники перетворень на національному рівні
29 Серпня 2018
Друкувати цю новину

Батьки – активісти Всеукраїнського форуму “Батьки за раннє втручання в Україні» взяли участь у засіданні Національної Політичної платформи раннього втручання, яке відбулося 21 серпня 2018 року у клубі Кабінету Міністрів України. Засідання проходило під головуванням заступника Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Олександри Чуркіної. На заході водночас були присутні високопосадовці, місцеві чиновники, спеціалісти з раннього втручання (РВ), а також «неоплачувані та ненавчені» фахівці РВ – батьки. Всі вони спільно працюють над створенням та вдосконаленням системної послуги РВ в Україні.

З приводу проведеної роботи та сьогодення впровадження в Україні послуги РВ виступили Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, заступник міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина, заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба, представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Наталія Ситнікова, Директор Фундації “Soft Tulip” Королівства Нідерланди Ерік Блюмкольк, координатор проєкту Twinning Клара Леймоні, член правління Європейської Асоціації Раннього Втручання “EURLYAID”, мама молодого чоловіка з інвалідністю Ноор ван Лоен, представники 4-х пілотних регіонів (Одеської, Закарпатської, Харківської та Львівської областей) та представники батьківського руху “Батьки за раннє втручання в Україні”. На заході було проведено аналіз досягнень у пілотних регіонах за останні 1.5 роки та висвітлено проблемні питання у розвитку послуги. Було також представлено розроблений експертами проєкту Twinning онлайн-модуль для визначення потреби щодо послуги раннього втручання в пілотних регіонах.

«Що зроблено практично протягом 1,5 року у чотирьох пілотних областях України, які проблемні питання та що робити далі – відповіді на ці питання давали і шукали учасники засідання національної Платформи раннього втручання.

Сподіваємося на ухвалу таких необхідних нормативно-правових міжвідомчих актів найближчим часом та подальшу плідну, регламентовану діяльність платформи», – поділилася своїми очікуваннями від засідання, директорка Львівського реабілітаційного центру «Джерело», сестра хлопця з інвалідністю, учасниця батьківського форуму за РВ Зореслава Люльчак.

Можна сказати, що, дійсно, є загальне розуміння того, що раннє виявлення порушень у дітей – це необхідна складова, яка допоможе і батькам, і фахівцям вчасно звернути увагу на проблему і приступити до її вирішення. Послуга раннього втручання – це та допомога і підтримка, яка може допомогти сім’ям в даній ситуації. Якісно інший підхід – бачити насамперед дитину, а не діагноз, шукати рішення, ґрунтуючись на сильних сторонах, а не на недоліках, командна робота фахівців, семейноцентрованність, партнерські відносини батьків та фахівців, – все це основні відмінні риси послуги раннього втручання. Сьогодні, послуга представлена в Харкові, Одесі, Львові та Ужгороді. У 2016-2017 роках фахівці зі східної України пройшли навчання Харкові, але не всі можуть почати роботу в послузі. Оскільки як і раніше, немає законодавчої бази, яка регулює організацію та роботу послуги раннього втручання в Україні.

Діти – це найсильніший мотиватор для батьків, і тому учасники батьківського форуму «Батьки за раннє втручання» готові підтримати конкретні ініціативи представників влади, що сприяютимуть організації послуги РВ, адже раннє втручання, дійсно, впливає на якість життя сімей, а головне, наші діти заслуговують найкраще !

  Категорія: