Батьки дітей сонця просять прийняти державну програму для людей із розумовими вадами

25 Жовтня 2013
Друкувати цю новину

Діти сонця написали листа Президенту України. Батьки особливої малечі просять прийняти державну програму для людей із розумовими вадами. В Європі та США особи із синдромом Дауна навчаються разом з усіма у школах та вишах, створюють сім’ї та навіть знімаються в кіно. Українські батьки поки що забезпечують потреби своєї особливої малечі самотужки.

Олена Царенко – далі.

– А теперь Маша напишет красиво.

Марія ставить відбиток дитячої долоньки, а маленький Льова старанно виводить своє ім’я. У цих діток із Синдромом Дауна важлива місія – вони пишуть листа Президенту. Сергій Кур’янов, батько 9 річного сонячного хлопчика переконує, потрібно прийняти державну програму підтримки дітей з розумовими вадами. Тут зібралися понад 300 родин з усіх куточків країни.

Сергій Кур’янов, президент благодійної організації “Даун Синдром”:

– Ми просимо Президента, щоб вирішувалося питання по підтриманому проживанню цих людей. Кожен 700-й новонароджений має синдром Дауна, і майже 15 тисяч дітей із Синдромом Дауна по всій Україні очікують прийняття комплексного рішення.

Лист передадуть особисто Віктору Януковичу, запевняє уповноважений з прав дитини Юрій Павленко. І додає, Міністерство охорони здоров’я розробило загальнодержавну програму Здоров’я нації. Там передбачені спеціальні статті для дітей із синдромом Дауна.

Юрій Павленко, уповноважений Президента України з прав дитини:

– Відповідне доручення Президента було Кабінету міністрів, Кабмін в особі Мінохорони здоров’я запевнив, що обов’язково відповіді на всі питання, які ставляться будуть у державній програмі здоров’я нації.

Окрім прийняття державної програми потрібно змінювати і ставлення суспільства до дітей з генетичними вадами, кажуть матері. Житомирянка Мар’яна розповідає, коли народила свою особливу донечку, лікарі повідомили: дівчинка не виживе – у неї вроджена вада серця і синдром Дауна. Таких малюків називають діти сонця за посмішку на обличчі й сильну любов до життя. Молода мати попри страшні діагнози не відмовилася від Ярослави.

Мар’яна Матис, мати:

– Батькам пропонували, відмовитися від цих особливих дітей. Коли народжується дитинка не така, як всі, особлива, звичайно це стрес. Але в мене навіть і думки не було відмовитися від своєї дитини.

Психологи кажуть: українська система освіти побудована так, що хлопці та дівчата з особливими потребами не можуть навчатися у звичайних школах та садочках. Саме тому, батьки, яких об’єднала хвороба, організували спеціалізовані центри розвитку та розробили унікальну освітню програму для дітей сонця. Вони разом вже 10 років.

Олена Царенко:

– За офіційною статистикою Міністерства охорони здоров’я, в Україні щорічно народжується понад 400 дітей із діагнозом синдром Дауна. Але при належному догляді та підтримці ці особливі діти можуть стати повноправними членами нашого суспільства.

Світові дослідження доводять: люди з синдромом Дауна можуть навчатися, працювати, створювати сім’ї. У Європі та США вони відвідують школи, поступають до вишів. Першим у Європі хворим на синдром Дауна, який здобув вищу освіту, став іспанець Пабло Пінеда. Він також зіграв головну роль у популярному фільмі “Я теж” і став кумиром мільйонів.

Автор: Олена Царенко. Оператор: Роман Пух.

Перший Національний

  Категорія: