Батькам «сонячних дітей» мають доводити право на інвалідність

10 Грудня 2013 Друкувати цю новину

Батькам сонячних дітей мають доводити право на інвалідністьДніпропетровськ. Сім кіл пекла - так називають батьки дітей із синдромом Дауна процедуру оформлення інвалідності. Навіть із підтвердженим діагнозом від генетиків їх змушують знову і знову доводити, що їхня дитина хвора.

Через бюрократичні перепони, недужі діти роками не отримують соціальної допомоги.

Лариса плаче. Процедуру отримання інвалідності для 5-річної доньки жінка порівнює з жебракуванням. Коли Тетянці визначили діагноз, мама навіть думки не припускала залишити дитину. Лариса відразу налаштувалася на боротьбу. Вже тепер розуміє боротися доводиться не тільки з хворобою.

Генетики обласної дитячої лікарні відмовили доньці у статусі людини з інвалідністю, бо не побачили для цього підстав.

«Вона сказала, що не бачить підстав для інвалідності, 2342 Натякала: положіть їй - підсунула мені брошуру, щоб положить їй гроші», - розповідає мама Лариса Рудавська.

Фахівці, у яких консультувалися «Вікна», не розуміють, чому матері відмовили. Адже синдром Дауна не лікується і вже визнання діагнозу є показанням для інвалідності.

«При синдроме Дауна каждая клеточка содержит лишний генетический материал - лишнюю хромосому и удалить ее невозможно. - Значит ребенок инвалид? Конечно, инвалид, 100%!» - пояснив генетик Леонід Кодунов.

Лікарі обласної лікарні виправдовуються: діяли за наказом МОЗу, де чорним по білому: окрім синдрому Дауна, у дитини мусить бути цілий букет супутніх недуг.

«Мы должны все это подтвердить. Нужно было этого ребенка положить на стационарные койки и дообследовать. - А мама? - Мама не захотела», - відповіла Наталя Шмалько, керівниця відділу охорони материнства й дитинства департаменту охорони здоров'я.

Не захотіла, бо дома чекали інші діти. Їх жінка виховує сама. І мала право на відмову лікарям - вважають юристи.

Батьків, що мають такі ж проблеми, - десятки по всій країні. Приміром для доньки Наталі з Вінниці оформили інвалідність лише на п'ять років. Жінка, каже, мабуть сподіваються, що хвороба кудись щезне.

Громадські організації кажуть: проблема не у лікарях, а в законах, які давно треба було переглянути. Активісти вже не перший рік просять МОЗ спростити оформлення інвалідності для таких дітей. Адже у всьому світі синдром Дауна - достатній аргумент для отримання допомоги від держави.

Тим часом Тетянку таки обстежили та пообіцяли видати документи на оформлення інвалідності. Хоч невеличка, але перемога, каже жінка і сподівається, що за наступні 5 років у міністерстві такі дослухаються до проблем «Сонячних дітей», і вони стануть потрібними не лише своїм рідним.

«Вiкна.UA» + Відео

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук