Активісти кампанії «Правосуддя без бар’єрів» порахували перешкоди на шляху до українських судів і тепер готують позов на один із сімферопольських судів

by Віталій | 19 Листопада 2013 10:37

У п'ятницю, 22 листопада, о 10:00 – 11:30 в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини (вул. Інститутська, 21/8) будуть представлені результати моніторингу українських судів у рамках кампанії «Правосуддя без бар'єрів» – наскільки суди доступні для маломобільних груп населення.

Маломобільні групи населення – це люди, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні, отриманні послуг, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі. Зокрема, це люди з інвалідністю, батьки з дитячими візочками, люди похилого віку та інші.

Понад 50 % наших співвітчизників є маломобільними. Іншими словами, питання доступності стосується кожного другого жителя України. І немає таких родин, які хоча б один раз у житті не зіткнулися із бар'єрами на своєму шляху. Це не тільки архітектурні та інформаційні бар'єри, це також ускладнені правила перепуску громадян всередину суду, і часом... відсутність здорового глузду.

Суд має бути доступним. Це не кафе і не магазин, які завжди можна підібрати під свої можливості й смаки. Неможливість потрапити в будівлю суду істотно обмежує наше право на справедливий суд та робить нас беззахисними.

Тому активісти кампанії «Правосуддя безбар'єрів» у період з 20 травня по 10 серпня 2013 року відвідували українські суди й перевіряли їх на доступність. Усього було відвідано 76 судових установ у 17 регіонах України.

Проблему доступності можна поступово вирішувати, якщо є її розуміння й шукаються шляхи вирішення.

У заході візьмуть участь:

А також представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Державної судової адміністрації, Комітету доступності м. Києва, Департаменту містобудування, архітектури та планування територій при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, громадські організації та інші.

Контактна особа – Ірина Виртосу, Центр інформації про права людини,
Тел.: +38 (097) 769 000 7, e-mail rivari20@gmail.com[1] 

Довідка.

Кампанія «Правосуддя без бар'єрів» підтримана в рамках проекту «Підтримка громадської активності в Україні», що здійснюється громадською організацією «People in Need» («Людина в біді», м. Прага, Чехія) у партнерстві з Кримським правозахисним центром «Дія», Мережею правових приймалень Криму, а також Міжнародним Вишеградським Фондом за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Проект спрямований на посилення ролі місцевих громадських організацій, ініціативних груп та шкільних об'єднань у суспільстві

Endnotes:
  1. rivari20@gmail.com: mailto:rivari20@gmail.com

Source URL: http://naiu.org.ua/aktivisti-kampaniji-pravosuddya-bez-bar-eriv-porakhuvali-pereshkodi-na-shlyakhu-do-ukrajinskikh-sudiv-i-teper-gotuyut-pozov-na-odin-iz-simferopolskikh-sudiv/