6,5 тисяч осіб з інвалідністю працевлаштовано на Закарпатті

3 Липня 2013
Друкувати цю новину

Територіальна державна інспекція з питань праці у Закарпатській області протягом червня цього року провела перевірки бюджетних установ та органів влади на предмет дотримання законодавства щодо виконання нормативу створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Слід зазначити, що на території Закарпаття проживає понад 60 тисяч осіб з інвалідністю в т.ч. працездатного віку, проте станом на 01.06.2013 року працевлаштовано тільки 6590 таких осіб або 10,9 відсотків.

Звісно, що зазначеній категорії громадян важко конкурувати на ринку праці за отримання робочого місця. Саме тому чинне законодавство встановлює певні гарантії для цієї категорії осіб.

Зокрема, статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» передбачено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб – у кількості одного робочого місця.

Таким чином, кожен роботодавець, який використовує 8 і більше найманих працівників зобов’язаний створювати робочі місця для осіб з інвалідністю.

Разом з тим, проведеною перевіркою окремих бюджетних закладів встановлено, що керівники цих установ фактично не переймаються проблемою працевлаштування осіб з інвалідністю.

Зокрема, не виконано норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю в Управлінні освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації, Відділі освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації, Відділі освіти, молоді та спорту Свалявської районної державної адміністрації, Відділі охорони здоров’я Іршавської районної державної адміністрації, Управлінні освіти, молоді та спорту Берегівської міської ради, Відділі освіти, молоді та спорту Перечинської районної державної адміністрації, Управлінні освіти виконавчого комітету Мукачівської міської ради, Відділі освіти та у справах національностей Ужгородської РДА та інших

По кожному факту виявлених порушень керівникам внесені приписи на їх усунення та складені і скеровані на розгляд до суду протоколи про адміністративні правопорушення за ознаками ст.188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім цього, на вище вказаних керівників внесені подання про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

Необхідно зазначити, що перелік роботодавців Закарпаття, які не забезпечують виконання нормативу працевлаштування інваліді довгий, а відтак їм не минути спілкування з інспекторами праці.

Головний спеціаліст Територіальної державна інспекція з питань праці у Закарпатській області В.Фека

Час Закарпаття

  Категорія: