29 жовтня — Всесвітній день боротьби з інсультом

29 Жовтня 2013 Друкувати цю новину

У 2004 році Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила інсульт глобальною епідемією.

Інсульт сьогодні залишається головною причиною смерті та інвалідизації у всьому світі і на Україні. На кожні 100 тисяч осіб припадає 210 смертей!

За даними Національного регістра інсульту — 31% людей, які перенесли інсульт, потребують сторонньої допомоги, 20% не можуть самостійно ходити і тільки 8% можуть повернутися до колишнього життя. Найбільше значення у вирішенні цієї проблеми вирішують профілактичні заходи.

У день боротьби з інсультом, 29 жовтня медики всього світу посилюють освітню роботу з населенням, акцентують увагу на боротьбу з факторами ризику: курінням, надмірною вагою, цукровим діабетом, гіпертонічною хворобою, порушенням серцевого ритму.

Завжди вважалося, що інсульт — проблема літніх людей. Але сьогодні ми відзначаємо омолодження інсульту. Симптомами інсульту є: раптовий перекіс обличчя, утруднення мови, слабкість на одній стороні тіла в руці або нозі, запаморочення, втрата свідомості.

Гасло Всесвітнього Для інсульту: «Інсульт, що можу зробити особисто я?» Відповідь — кожен з нас може зробити багато. Всесвітня організація охорони здоров'я закликає окремих осіб, групи людей направити зусилля проти інсульту на всіх рівнях — особистому, сімейному, груповому. Пасивне ставлення до інсульту неприйнятно. Смерть від інсульту може бути відвернена, а гострий інсульт — піддаватися лікуванню. Багато чого може бути зроблено для тих, хто вже переніс інсульт, а також для членів їх сімей, щоб допомогти їм зменшити довготривалий вплив наслідків хвороби.

Кожен з нас повинен підтвердити свою рішучість у боротьбі з інсультом. Якщо у вас, або у ваших рідних, підвищується артеріальний тиск, ви повинні постійно приймати препарати для стабілізації артеріального тиску, вести здоровий спосіб життя, більше рухатися, не вживати їжу, багату тваринними жирами.

У Всесвітній День боротьби з інсультом хочемо нагадати, що за соціальною ініціативою Президента України по всій країні і в тому числі по нашому місту триває активна робота щодо забезпечення хворих препаратами для лікування гіпертонічної хвороби. Саме сьогодні ці ліки за ціною стали максимально доступні нашому населенню. Рецепти на них ви можете отримати у Вашого дільничного терапевта.

Зробіть перший крок назустріч профілактиці інсульту, адже успішне лікування гіпертонічної хвороби сьогодні — це запорука довгого і здорового життя завтра!

"Гречка"

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук